Wycieczka edukacyjna PWSZ w Krośnie i Muzeum Silników Stacjonarnych w Konieczkowej

W dniu 12.02.2020r. uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego w Dobrzechowie uczestniczyli w wycieczce na dni otwarte kampusu politechnicznego PWSZ w Krośnie gdzie uczestniczyli w zajęciach otwartych z zakresu: obróbki erozyjnej, spektrometrii w badaniu składu metali, diagnostyki pojazdów samochodowych, obróbki CNC. Wzięli także udział w pokazie tunelu aerodynamicznego, oraz projektu łazika marsjańskiego. Ostatnim etapem było zapoznanie z projektem bolidu stworzonego przez studentów PWSZ w ramach koła naukowego Rotor, który na jednym litrze paliwa pokonuje ponad 600 kilometrów. Drugim punktem wyjazdu była wizyta w Muzeum Silników Stacjonarnych w Konieczkowej, gdzie Wojciech Gadamski przeprowadził lekcję muzealną na temat historii silników, budowy dawnych silników oraz maszyn rolniczych. Dokonał także uruchomienia kilku silników oraz zabytkowej piły spalinowej. Kierownikiem wycieczki był Mariusz Domaradzki.