WYCIECZKA UCZNIÓW CKP DO FABRYKI FIATA W TYCHACH 25.04.2016

W dniu 25 kwietnia 2016 r. uczniowie odbywający zajęcia w Centrum z klas technik pojazdów samochodowych oraz mechanik pojazdów samochodowych wraz z dyrektorem Janem Sopel i Wojciechem Gadamskim wzięli udział w wycieczce do Fabryki samochodów osobowych firmy Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Poland S.A. Fabryka w Tychach jest jedną z największych fabryk samochodów na Świecie. W drodze powrotnej zwiedziliśmy także Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Wycieczka dla uczniów była formą nagrody za dobre wyniki w nauce oraz wysoką frekwencję na zajęciach. W wycieczce uczestniczyło 30 uczniów oraz opiekunowie.

Fabryka samochodów (FCA) Poland S.A. w Tychach obecnie produkuje trzy modele samochodów. W ubiegłym roku wyprodukowano 48,9 tys. egzemplarzy Forda Ka, 181 tys. egzemplarzy Fiata 500, oraz 57,8 tys. Lancii Ypsilon. W 2015 r. wyprodukowano jeszcze 15 tys. Abartha 500. Obecnie ten model nie jest produkowany.

Uczniowie, którzy kształcą się na kierunkach samochodowych mieli okazję zobaczyć bardzo zaawansowaną technologicznie fabrykę samochodów, między innymi wykorzystanie robotów na taśmie produkcyjnej, spawalni itp. Mamy nadzieję, że udział w zwiedzaniu fabryki zachęci młodzież do nauki i zgłębiania wiedzy na kierunku kształcenia, który wybrali.

Całość kosztów wycieczki wraz z posiłkiem dla uczniów została sfinansowana z otrzymanego stypendium z Fundacji Gene’a Haasa.