Szkolenia pozwalające nadążyć za technologiami w przemyśle

W dniu 04.02.2020 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego odbył się pokaz z zakresu termokurczliwego systemu mocowania narzędzi obróbczych do obrabiarek CNC. Metoda ta pozwala na zredukowania bicia osiowego narzędzi w oprawce.
Szkolenie podzielone było na dwie części: praktyczną z pokazem mocowania i pomiarem bicia osiowego narzędzia oraz teoretyczną z wyjaśnieniem zalet oraz wad tego systemu. Pokaz przeprowadzony został przez przedstawicieli firmy Hahn+Kolb, którym dziękujemy za możliwość poznania technologii nie stosowanej jeszcze w CKZ Dobrzechów.

5 grudnia 2019 roku Pan Jacek  z firmy Federal-Mogul po raz kolejny odwiedził Centrum Kształcenia Zawodowego aby przeprowadzić techniczne szkolenie dla uczniów i nauczycieli w zawodach związanych z naprawa pojazdów samochodowych. Tym razem tematem szkolenia był układ kierowniczy i zawieszenia w pojazdach samochodowych. Prowadzący oprócz bardzo bogatej wiedzy, przekazał nam również częste błędy popełniane podczas montażu elementów tych układów, a także różnice w budowie, jakie stosują różni producenci podzespołów.

10 października 2019 roku Pan Jacek z firmy Federal-Mogul przeprowadził dla nas szkolenie przekazując niesamowicie bogatą wiedzę na temat układów hamulcowych. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się między innymi z najczęstszymi błędami popełniany podczas montażu tarcz i klocków. Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi, no i oczywiście zapraszamy do nas z kolejnymi tematami.

W dniach 13-15 marca 2019 roku nauczyciele Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie wzięli udział w szkoleniu i zajęciach praktycznych zorganizowanych przez przedsiębiorstwo Hoffman Serwis Samochodowy z Rzeszowa. Szkolenie dotyczyło naprawy i eksploatacji samochodów hybrydowych oraz elektrycznych. Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zapoznania się z diagnostyką i naprawą  takich pojazdów. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Hoffmanowi właścicielowi przedsiębiorstwa za przekazaną wiedzę oraz materiały edukacyjne.

Dnia 2 marca 2019 roku (sobota) nauczyciele CKP wzięli udział w szkoleniu/stażu zorganizowanym przez przedsiębiorstwo Sołek Cars z Lutoryża, na którym zapoznali się z nowoczesnymi materiałami oraz technikami lakierowania pojazdów samochodowych.  Następne szkoleniem odbędzie się z zakresu napraw blacharskich. Dyrektor CKP i nauczyciele  bardzo dziękują Właścicielom Firmy Sołek Cars  a szczególnie Panu kierownikowi Dariuszowi P. za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę.

W dniu 18 lutego 2019 roku nauczyciele Centrum Kształcenia Praktycznego w  Dobrzechowie uczestniczyli w szkoleniu  zorganizowanym, zgodnie z umową współpracą z firmą SEGER Cutting Tools z Wiśniowej. W trakcie pobytu w firmie SEGER Cutting Tools  mieliśmy  możliwość zapoznania się z procesem produkcji monolitycznych narzędzi skrawających, regeneracją takich narzędzi oraz optymalizacją procesów obróbczych na obrabiarkach CNC.   Mieliśmy  także okazję poznać plany rozwojowe firmy, która realizuje projekt powstania Centrum Badawczo Rozwojowego. Zapewniono nas że będziemy mogli także korzystać z osiągnięć pracy Centrum Badawczo Rozwojowego.

Dziękujemy właścicielom firmy SEGER Cutting Tools za poświęcony czas oraz pokazanie możliwości prężnego dobrze zorganizowanego przedsiębiorstwa produkcyjnego.