Patryk Rokita – Cross country

Tak o swojej pasji opowiada  Patryk Rokita

Jeżdżę w barwach Eteru od nie całego roku i od razu zacząłem startować w Mistrzostwach Polski CC. Moje osiągnięcia minionego roku to: Szósta lokata w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Cross Country 2014 w klasie junior. Piąta pozycja w klasyfikacji generalnej cyklu zawodów ”Rajdy ETERu” w sezonie 2014, gdzie w ostatniej rundzie stanąłem na 2 stopniu podium. Jak na początek startów w zawodach jestem bardzo zadowolony i mam plan w 2015 r.  stanąc na podium Mistrzostw Polski Cross Country 2015:)

Zawody Cross Country to połączenie motocrossu i enduro. Istnieje wyznaczona trasa na około 15 km, (bywają też krótsze i dłuższe) i trzeba w czasie 1,5 h zrobić jak najwięcej okrążeń. Często trasa biegnie przez pola, lasy, bezdroża  i  tor motocrossowy.

Do takich zawodów trzeba być przygotowanym bardzo dobrze kondycyjnie jak i psychicznie, motocykl także musi być bardzo dobrze przygotowany, musi spełniać wszystkie normy przeglądu przed zawodami. Warto tez mieć zapasowe dętki, opony, klamki hamulca i sprzęgła, śrubki itp. Najlepiej też mieć drugi komplet ubrań, ponieważ Mistrzostwa Polski CC są przez 2 dni, więc w razie deszczu, błota można na drugi dzien jechać w czystych i suchych ubraniach.

Podczas startu bardzo ważne jest odpowiednie podejście do wyścigu.

To jest strona klubu motocyklowego do którego należę, i który reprezentuje w Mistrzostwach Polski CC. http://eterrymanow.pl/zaplanuj-z-eterem-swoj-2015-ty-sezon/