WYCIECZKA UCZNIÓW CKP DO FABRYKI SAFRAN HISPANO SUIZA 09.06.2016 r.

W dniu 09 czerwca 2016 r. uczniowie odbywający zajęcia w Centrum Kształcenia Praktycznego wraz z dyrektorem Janem Sopel i nauczycielami Aleksandrem Czaczkowskim oraz Danielem Złotkiem wzięli udział w wycieczce do Fabryki Safran Hispano Suiza Poland. Hispano-Suiza Polska specjalizuje się w obróbce i montażu zaawansowanych technologicznie komponentów i modułów do silników stosowanych m.in. w samolotach Airbus i Boeing. Najważniejszą grupę produktów Hispano – Suiza Polska stanowią kompletne przekładnie do samolotów Boeing 737 i Airbus A320 oraz koła zębate i korpusy do przekładni AGB.

Całość kosztów wycieczki wraz z posiłkiem dla uczniów została sfinansowana z otrzymanego stypendium z Fundacji Gene’a Haasa.