2021/2022

Miło nam poinformować, że na platformie TVP VOD można obejrzeć odcinek programu “Było…Nie minęło” pt. “Ciąg dalszy nastąpił”. Został on w całości zrealizowany na terenie naszego powiatu. Ekipa telewizyjna odwiedziła również Centrum Kształcenia Zawodowego w Dobrzechowie, gdzie był przeprowadzony przez uczniów pod nadzorem nauczycieli oraz Pana Grzegorz Smeli kapitalny remont silnika stacjonarnego na paliwo gazowe oraz pierwsze jego uruchomienie. Silnik został pozyskany przez Muzeum Silników Stacjonarnych i Techniki Rolniczej w Konieczkowej na wiosnę z piwnic kamienicy Solidarności w Krośnie. Na uwagę zasługuje także historia cegielni, na  której miejscu znajduje się Centrum Kształcenia Zawodowego w Dobrzechowie opowiedziana przez dr. Piotra Szopę. Zapraszamy do oglądania.

https://vod.tvp.pl/video/bylo-nie-minelo,ciag-dalszy-nastapil,55500945?fbclid=IwAR3bMkr4ybbgoMgJABqka-22CI7Gd3dne6Q6qc17FhyPCET34w5GjD5SrrI

 

 

7 października 2021 roku Pan Jacek  – przedstawiciel przedsiębiorstwa Garage Gurus po raz kolejny odwiedził Centrum Kształcenia Zawodowego aby przeprowadzić techniczne szkolenie dla uczniów i nauczycieli w zawodach związanych z naprawa pojazdów samochodowych. Tym razem tematem szkolenia były amortyzatory oraz sprężyny – rodzaje, budowa, zasada działania, oznaki zużycia. Prowadzący oprócz bardzo bogatej wiedzy, przekazał nam również częste błędy popełniane podczas montażu tych elementów zawieszenia pojazdów samochodowych.

W dniach 22-23 września w CKZ Dobrzechów odbyło się szkolenie naszej kadry dydaktycznej oraz uczniów przeprowadzone przez Pana Marka Matejkowskiego z firmy Schaeffler Polska Sp. z.o.o.
W dniu 22-września szkolenie obejmowało zagadnienia związane z dwumasowymi kołami zamachowymi – LUK (budowa, zasada działania, obsługa, oraz uszkodzenia spowodowane złym montażem), natomiast 23-września omówiono zagadnienia takie jak sprzęgła samochodowe oraz sprzęgła z dociskiem samonastawnym Luk.
W szkoleniu uczestniczyli także lokali przedsiębiorcy z branży mechaniki samochodowej.
Dziękujemy Państwu Marcinowi oraz Paulinie Podolak właścicielom firmy Julcar w Strzyżowie za pomoc w zorganizowaniu szkolenia.