„EKSPERYMENTUJ”

11-12 grudnia 2017 r. Centrum Kształcenia Praktycznego w Dobrzechowie gościło INTERAKTYWNĄ WYSTAWĘ „EKSPERYMENTUJ” zorganizowaną przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, z tej okazji Centrum odwiedzili nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

W dniu 11.12.2017 r. wystawę zwiedzili uczniowie ze szkół:

 1. Zespół Szkół w Dobrzechowie;
 2. Zespół Szkół w Gwoźnicy Górnej;
 3. Zespół Szkół w Wysokiej Strzyżowskiej;
 4. Zespół Szkół w Lubli;
 5. Zespół Szkół w Lutczy;
 6. Zespół Szkół w Stępinie;

w dniu 12.12.2017 r. wystawę zwiedzili uczniowie ze szkół:

 1. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wiśniowej;
 2. Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej;
 3. Publiczne Gimnazjum im. Księdza Jerzego Popiełuszki w Wielopolu Skrzyńskim;
 4. Zespół Szkół w Konieczkowej;
 5. Zespół Szkół w Wysokiej Strzyżowskiej;
 6. Zespół Szkół w Stępinie;
 7. Zespół Szkół w Gogołowie;
 8. Zespół Szkół w Grodzisku;
 9. Zespół Szkół w Żyznowie.

Uczniowie uczestniczący w interaktywnej wystawie EKSPERYMENTUJ” mieli możliwość zwiedzenia Centrum Kształcenia Praktycznego. W trakcie zwiedzania uczniowie zapoznali się z bazą dydaktyczną Centrum, mogli uzyskać szczegółowe informacje na temat maszyn i urządzeń jakich codziennie używają uczniowie uczestniczący w zajęciach praktycznych jak i teoretycznych. Osoby zwiedzające mogły zobaczyć wykonane przez uczniów projekty  jak np. pług śnieżny czy pionki szachowe itp., oraz przyjrzeć się pracy uczniów na zajęciach praktycznych i teoretycznych.

Uczestnicy interaktywnej wystawy również zwiedzili stanowisko Zespołu Szkół Technicznych ze Strzyżowa, którzy wzbogacili wystawę o takie eksponaty jak sterowane roboty, pierwsza pomoc przedmedyczna, kasa fiskalna i doświadczenia chemiczne.  Na w/w stanowiskach uczestnicy mogli również dowiedzieć się więcej o  nauce w ZST Strzyżów czytając broszury informacyjne. Zwiedzający mogli również dowiedzieć się więcej o nauce w Liceum Ogólnokształcącym  im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie czy Zespole Szkół z Czudca, którzy również gościli w Centrum Kształcenia Praktycznego.

Centrum Kształcenia Praktycznego bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom  za tak liczny udział w INTERAKTYWNEJ WYSTAWIE „EKSPERYMENTUJ”. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem co widać na poniższych zdjęciach.

Zapraszamy do galerii zdjęć poniżej.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć z 11.12.2017 r.

Galeria zdjęć z 12.12.2017 r.